FC Salzburg – BVB Borussia Dortmund

19 března, 2018 FOTBAL0

Málokdy bývá v Salzburgu takový zájem o fotbal a ještě méně častěji se vám stane, že neseženete vstupenku v den zápasu. Vždyť do arény pro 30 000 návětěvníků nachází cestu stěží 7000. Ale možnost vidět slavnou Borussii Dortmund a ještě s velikou šancí na její pokoření v osmifinále Evropské ligy, to si chtěl nechat ujít málokdo.

Vždyť v první den předprodeje zmizelo z trhu více než dvě třetiny vstupenek! Aby ne, Salzburg si o několik dní dříve počínal na hřišti slavnějšího soupeře a velkého favorita na celkové vítězství v soutěži více než nad očekávání a vyhrál 2:1! Není snad zapotřebí dodávat, že i díky tomu se stadion zaplnil do posledního místečka…
I ve druhém zápase si Býci vedli znamenitě. Nebýt  smůly a místy snad i přemírou snahy, mohli v prvním poločase soupeři, jenž nastoupil v klasických žlutočerných barvách nasázet minimálně 3 góly. Dortmund si sice udržoval větší držení míče, ale nijak vážněji branku Salzbugu neohrozil. Na co se hráči Borussie nezmohli v poločase prvním, začalo se dařit v poločase druhém. Mdlou hvězdu Götzeho nahradil v půli trenér čersvou silou a na branku domácích se postupně začal valit jeden útok Vos za druhým! Fanouškům Salzburgu nejednou zatrnulo, když se před brankářem Walkem strhla pověstná trma vrma a gól visel ve vzduchu. Skutečně – domácí kapitán Walke byl bez nadsázky nejlepším mužem zápasu a nejen hráče Dortmundu by jistě zajímalo, jakým lepidlem si potřel své brankářské rukavice, protože některé jeho zákroky skutečně přiváděli hráče i fanoušky hostů k zoufalství. S přibývajícím časem ubývala víra dortmundských v postup do další fáze Evropské ligy. Frustrace vygradovala po závěrečném hvizdu, kdy fanoušci Dortmundu, kterých do Salzburgu zavítalo kolem 3000 odháněli své chlapce od kotle, ze kterého je po většinu zápasu povzbuzovali.
Shrnuto – Salzburg postoupil rozhodně zaslouženě, ačkoli velmi překvapivě. Německý velkoklub pravděpodobně svého soupeře hrubě podcenil a když si uvědomil, že proti němu nestojí nazdárci z okresního přeboru, už bylo pozdě. Příštím protivníkem rakouského hegemona bude římské Lazio. Uvidíme, kam to podceňovaný klub dotáhne. Z našeho, českého pohledu bude zajímavé Salzburg sledovat i proto, že Rakousko je přímým soupeřem v boji na žebříčku v koeficientu UEFA. Bylo by dobré, aby Lazio jeho cestu Evropou utnulo, ale kdo ví. Navíc, kdo z nás nemá rád příběhy o neuvěřitelných výkonech a nečekaných vítězích?