FC JUNIORS OÖ – YOUNG VIOLETS AUSTRIA WIEN

15 dubna, 2019 FOTBAL0

Zápas 2. nejvyšší Rakouské fotbalové ligy přinesl zápas, který mohou diváci obou klubů vídat i na nejvyšší úrovni v Bundeslize.

Velice zdařilé logo FC Juniors

Jakto? Obě mužstva jsou jen „B“ mužstvy, přesto hrají – a nutno podotknout, že poměrně důstojně – ve druhé lize.
Očekával se vyhrocený souboj, podobně jako když hrají mužstva jejich starších parťáků. Nejeden divák, kterých bohužel na 2. ligu nechodí mnoho (na tento zápas jich přišlo pouhých 150), byl velmi překvapen, když po půl hodině hry vedli domácí Juniors už 3:0! První půle byla zcela jednoznačně v režii domácích a ty svého vídeňského soka nepouštěli příliš do hry. Když ve 37. minutě přidal Raguz čtvrtý hřebíček do fialové vídeňské rakve, utkání se jen dohrávalo.
Ve druhém poločase se hra sice mírně vyrovnala, ale domácí se nikam nemuseli hnát a spíš už v hlavách měli další utkání, které budou hrát v Lieferingu, což je mládežnické mužstvo propojené s Red Bullem Salzburg, dominanta posledních let rakouské Bundesligy.
V následujícím domácím utkání se představí FC Juniors 26.4. proti zachraňujícímu se SV Horn, jenž sídlí v Dolním Rakousku a ještě nedávno jej trénoval bývalý špičkový útočník Bayernu Mnichoch Carsten Jancker. Bude se hrát opět v krásné TGW Areně na kraji Linze.