Austria Wien – LASK Linz 0:3

24 září, 2018 FOTBAL0

V roce 2017 hrál LASK ještě druhou rakouskou ligu. Dnes hraje jeden z nejlepších fotbalů v Rakousku!


Jak málo stačí aby se z nuly stal hrdina. A nebo naopak from hero, to zero. Oboje se dá napasovat na nedělní zápas Bundesligy.
Linečtí hráči ve velmi hezkých černobílých dresech rozhodně nenastupovali ve Vídni jako favorité. Málokoho z pětiset fanoušků v kotli horno Rakušanů napadlo, že domácím borcům nadělí trojku a pojedou domů. Začátek zápasu nasvědčoval, že se bude hrát opatrně a pokud bude příležitost, jde se do útoku. Po půlhodině tohoto oťukávání, ve kterém byli zcela jistě nebezpečnější hosté napálil z voleje a ve výskoku neskutečnou bombu Reinhold Ranftl a jakoby sám nemohl uvěřit, že právě vtřelil tak krásný gól! Hostující hráči i fanoušci se mohli zbláznit radostí, domácí zcela zaslouženě lovili míč ze sítě a šli rozehrávat na polovinu. Kdo by čekal nějaký soustavný tlak a dobývání linecké brány, ten by se hrubě mýlil. Hosté naopak byli při chuti a předchozí výstavní gól je hnal stále dopředu, stejně jako neúnavně fandící diváky.
Po změně stran začala být hra poněkud nezáživná. Austria sice měla víc míč ve svém držení, ale opravdu jen mírně. Domácím hráčům jakoby míč spíše překážel. Nedokázali s ním nic vymyslet. O jejich tápání svědčí i známá poučka trenérů, že „pokud nevíš co s míčem, vystřel (dej gól)“. Jak jinak si vysvětlit poměr střel 3:10?! Na konci utkání, kdy se ještě Fialky snažily srovnat inkasovaly další dvě branky. Výsledek utkání je jednoznačný a naprosto zasloužený.
Austria, jeden z nejbohatších klubů v Rakousku již druhý rok po sobě hrubě tápe. Zatímco ještě před minulou sezonou dokázala zápasy urvat zarputilostí, i když se jí herně nedařilo, poslední dobou nejen že se na její hru nedá absolutně dívat, ale ani nemá vůli bojovat. Čest výjimkám, ale Grünwald, nebo Prokop zápasy sami nevyhrají.
Austria by se měla zamyslet kudy dál. Zrekonstruovala stadion (ač ho rekonstruovala již před 10 lety rekonstruovala), platově hráči málokde dostanou lepší podmínky, zázemí a tréninková centra na špičkové úrovni. Ale neustále jako by Austrii něco scházelo.
Je to celkem smutný pohled i z našeho, českého úhlu. Generali aréna, na které hrají Austriáni své domácí zápasy totiž dříve nesla jméno České srdce Platz. Ano, takto v češtině. Austrii založili naši čeští krajané.
Austria se bude muset vrátit zpět na zem a začít být pokorná, pak se můžou dostavit i výsledky.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment