360 vteřin od senzace!

23 srpna, 2018 FOTBAL0

Na dnešní zápas se bude na Hané dlouho vzpomínat.


Před dnešním utkáním se řešili prakticky jediná otázka – kolik dostane Sigma branek. Hlavně, aby to nedopadlo ostudou, přál si nejeden fanoušek. Nedopadlo. Chybělo kolem 6 minut a zápas dopadl senzačně! Sigma hrála jednoduše nad očekávání. Většina hráčů podala možná i svůj životní výkon. Kapitán Vepřek byl mužstvu oporou a bylo na něm znát, že se poučil z předchozích úletů. Na brankáře Buchtu se mohli všichni domácí hráči i fanoušci bez obav spolehnout. Trenér Jílek zkrátka připravil svůj tým nadstandartně a i přes absenci Václava Pilaře byl tým velice silný.
Sevilla měla sice míč častěji pod kontrolou, ale Olomoučtí hráči velice často kontrovali rychlými protiútoky, kde se však projevila dlouhodobá bolístka českého fotbalu – špatné zakončení. Jen v prvním poločase mohli Sigmáci dát minimálně 3 branky, po hlavičkách a střelách, které šly buď těsně nad, či vedle branky, kterou hájila česká reprezentační jednička Tomáš Vaclík.
Sevilla především kombinovala na vlastní půlce a snažila se vymyslet, jak přelstít obranu srdnatě bojujích chlapců v modrých dresech. Taktéž diváci vycítili, že Sigma není horší tým a hnali domácí fotbalisty neustále na zteč. Aktivní byli především Nešpor a Houska, kteří se vždy ze všech sil hnali za gólem.
Do druhého poločasu nastoupili oba mančafty beze změn, i když především hostující hra si o nějaké vystřídání říkala. Obraz hry se stále neměnil. Hosté drželi více míč, domácí se hnali do brejků a Tomáš Vaclík se musel v bráně Sevilly ohánět.
Co však bylo již na dosah ruky, změnilo se během okamžiku ve vzdálený sen. Hosté nejprve zahrozili, kdy běžel sám na bránu Muriel a jen těsně netrefil pravou tyč Buchtovy brány. Co se nepovedlo v 82. minutě, podařilo se hostům o dvě minuty později. Prakticky z úplně totožné situace kdy André Silva uvolnil Sarabiu, a ten přehodil lehkým ťuknutím do míče skvěle chytajícího Buchtu.
O obavách favorita svědčil i fakt, že střelec gólu Sarabia, který se i předtím v zápase nechoval příliš fair play, když se nepřiznal k teči a získal tak pro Sevillu rohový kop, dostal těsně před koncem utkání také žlutou kartu za zdržování hry.
Výsledek je do odvety v rámci pohárů velice nadějný a nic není nemožné. Olomoučtí ale musí velice zapracovat na produktivitě. Sevilla dala ze dvou šancí jeden gól. Olomouc nedala ze sedmi vyložených příležitostí ani jeden. To byl jediný a největší rozdíl mezi Davidem a Goliášem.
Olomouc si dokázala, že fotbal hrát umí a klub jde dobrou cestou. Skvělý týmový výkon dává velké naděje do budoucna pro celý český fotbal. Jen ta koncovka…

Ondřej Cigánek
www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment