FC Bayern Mnichov – Rasta Vechta

3 října, 2018 BASKETBAL0

Úřadují mistr německé Bundesligy proti nováčkovi z Vechty.

To byl můj první zápas Bayernu Mnichov, který jsem na živo viděl. Nutno dodat, že se jednalo o basketbal, ale přesto rodina Bayernu!
Nepotrpím si příliš na zážitky a zážitkovou turistiku, ale těšil jsem se do Mnichova a i na samotný zápas. Ten se odehrál v hale bavorského giganta, v Audi Dome. Nádharná oválná hala už sama o sobě předurčena k dobré atmosféře, i když již přes čtyřicet let stará.
Účastník Eurocupu začal zostra na nováčka nebral ohledy. Po první čtvrtině vedl 21:13 a průběh hry byl zcela jednoznačný. Téměř plný dům kolem 6500 diváků nadšeně povzbuzoval své miláčky do útoku a celá hala po každé dobré akci a koši burácela. Snad ještě malou poznámku k divákům – vysoký počet jich na zápas přišlo v tradičním bavorské kroji. Snad to nevyzní zvláštně, ale působí to roztomile. Obzvláště u dam.
Do poločasu drželi domácí hráči poměrně solidní náskok. I když, co je v basketbalu solidní náskok, když není výjimkou vývoj utkání, kdy mužstvo ztrácející 20 bodů nakonec vyhraje? Jak je basketbal krásný a zajímavý se ukázalo naplno v poslední čtvrtině, když hosté začali mohutně snižovat, až se přiblížili na pouhé tři body! Domácí velkoklub nakonec ukázal, že se právem uchází o své místo mezi evropskou elitou a utkání nakonec zvládnul a žádné překvapení nepřipustil.