Brose Bamberg – CSKA Moskva 76:92

8 prosince, 2017 BASKETBAL0

CSKA Moskva mám spojené především s legendárním Viktorem Tichonovem, koňskými dávkami tréninku a vojenskou disciplínou.


Centralnyj sportivnyj klub armii má ovšem daleko větší jméno jako evropský basketbalový gigant a každoroční aspirant na titul nejen ve své domácí lize, ale i Eurolize. Ruská nejvyšší soutěž už patnáct let nepoznala jiného vládce, než „armádní“ soubor.
Nedalo mi to a vyrazil jsem do Bambergu, jež je jednou z nejbližších destinací, kam basketbalový fanda může zavítat na nejšpičkovější basket v Evropě. Cena vstupenky nebyla nejnižší, ale rodinný rozpočet to zase nezlikviduje. Je to prostě taková klasika západu – lidových 30 Eur. Co je ovšem poněkud nepříjemné, v okolí Brose areny existují pouze placená parkoviště, ale dá se zaparkovat necelý kilometr od haly mezi paneláky, jen přijet včas.
Při předzápasové rozcvičce jsem byl trošku zmatený, který tým je vlastně ruský. V CSKA totiž nastupuje více černochů, než Bambergu, a tak identifikace byla komplikovanější.
Samotný zápas byl jeden z nejlepších, co jsem mohl do této chvíle vidět. Hra byla plynulá, skóre se přelévalo ze strany na stranu, diváci vytvářeli výbornou atmosféru… Co více si přát.
Po půlce začali moskvané potvrzovat roli velkého favorita a počet bodů na světelné tabuli začal nabírat směr východ. Vítězství týmu s hvězdou ve znaku bylo rozhodně zasloužené, i když se domácí Brose drželi většinu zápasu velice statečně a 6150 diváků to taktéž dokázalo bouřlivě ocenit.
Pokud to jen trochu půjde, rozhodně svůj výlet do Bambergu příští sezonu zopakuji a budu informovat o dalších tuhých bitvách.

Ondřej Cigánek

www.facebook.com/mezisporty

 

Leave a Comment