LIGA MISTRŮ? NEJEN FOTBALOVÁ! MEDI BAYREUTH – AEK ATHÉNY

11 března, 2018 BASKETBAL, Sports0

Basketbal? Pche! To je hra pro ženský! Žádný kontakt, jak se někoho protihráč dotkne, hned se píská faul… To byl můj pohled na basketbal, než jsem viděl první zápas přímo na stadionu…


Nebylo to špatné, ale přesto jsem si i poté zašel raději na hokej, nebo fotbal. Přeci jen chodit na stadion, kde utváří atmosféru 47 diváků ( z toho 17 platících, ostatní jsou většinou pořadatelé) není zase tak atraktivní a často se to zrcadlí i na hráčích a hře samotné. Jaký byl můj šok, když jsem navštívíl zápas Ligy mistrů! A v Německu!Diváků? 2726! Atmosféra? Jak ve včelím úlu, hlasatel hlásil proč rozhodčí právě použil svůj nástroj (píšťalku) a i divák amatér si zápas musel užívat.
Po celý zápas diváci podporovali své koně a když zrovna napětím nemohli povzbuzovat, byli slyšet řečtí fanoušci, kterých dorazilo do Bavorska přibližně  300! Ano, kvůli basketbalu!
Velmi překvapivým zjištěním mi byl fakt, o kterém jsem ani nepřemýšlel. Nikdy by mě nenapadlo, že atraktivita basketbalu stoupá, pokud můžete hru sledovat z úrovně palubovky. Každou akci prožíváte s hráči v poli a několikrát jsem se přistihnul, jak doprovodnými pohyby, jako bych sám podstupoval osobní souboj pomáhám plejerům na hřišti.
Inu v Bayreuthu je basketbal sportem číslo jedna. Na každý zápas přijde na naše poměry snová návštěva kolem 2500 (nemálo) platících diváků. Nejdražší vstupenku na zápasy základní skupinu Ligy mistrů seženete za 30 €, levnější na stání již od 18 Eur. Není to pro našince zábava každodenní, přiznávám. Jako dárek k velkému pracovnímu úspěchu, například pro držitele řádu Hrdina práce by se alespoň jednou za rok na takovýto sportovní zážitek pracovní kolektiv složit mohl.
Z Chebu do Bayreuthu dojedete za hodinu a z Karlových Varů ujedete necelých 120 km.
A pamatujte na další bonus – na německých dálnicích můžete jet neomezenou rychlostí!

Autor: TAM

https://www.facebook.com/mezisporty

Leave a Comment